90. Carl Milles (1875-1955): Ung kvinde

Hoved af bronze forestillende ung kvinde med opsat hår og hovedet let på skrå. Monteret på skråt skåret sokkel af brun marmor. Sign. Carl Milles. H. eksl. sokkel 13 cm, inkl. sokkel 23,5 cm.

Soklen med mindre afslag på et hjørne samt hak i bunden

Varenr 57878

20 September 2018 17:00

Hammerslag5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK 17.000 DKK4.00 DKK5.00 DKK

Vurdering 8000-10000 DKK

267356.000 DKK2018-09-20 15:08
231325.500 DKK2018-09-18 15:01
 5.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 281,