92. Egill Jacobsen (1910-1998): Maskekomposition

Akvarel, skitse til tryk. Rammemål 85,5 x 84 cm. Sign. EJ 61

Varenr 57218

20 September 2018 17:00

Hammerslag10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK 14.000 DKK8.00 DKK9.00 DKK

Vurdering 18000 DKK
6% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2250 DKK

2681013.000 DKK2018-09-19 15:12
2676312.000 DKK2018-09-13 17:31
2510011.000 DKK2018-07-25 08:48
 12.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 281,

Øvrig information

Bemærk at der grundet Corona restriktionerne ikke er mulighed for eftersyn i øjeblikket. Kontakt os gerne, hvis der er spørgsmål til et auktionsemne.