17200. Ubekendt kunstner: Landsby med figurer, rødkridtstegning, 18. århundrede

Landskab, i forgrunden landsby med huse, vogne, heste og folk, i baggrunden ryttere, der nærmer sig. Rødkridt og hvide højlys, 33,2 x 46,5 cm, usign. Ubekendt antagelig flamsk kunstner.

Varenr 17200

6 Juni 2018 20:24

Vurdering 5000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms