55881. Hans Olsen (1919-1992): spisebord samt fire stole

Rundt spisebord med udtræk samt fire tilhørende stole af teaktræ, sæde betrukket med stof. Formgivet 1975, udført hos Frem Møbelfabrik.

(brugsspor, et ben flækket og repareret med skruer, tillægsplader mangler)

Varenr 55881

6 Juni 2018 19:36

Hammerslag26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK 3.000 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK

Vurdering 4000-5000 DKK

211803.000 DKK2018-06-06 18:45
250582.800 DKK2018-05-31 19:55
 2.600 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms