54346. Jørgen Gudmundsen-Holmgreen: Portræt af kunstnerens moder Lauretta

Bronze. Højde 34 cm. Signeret Jørgen Gudmundsen-Holmgreen 1935.

Udstillet på kunstnerens mindeudstilling, Kunstforeningen 1966, kat nr. 6

Proveniens: Efterkommere af Jørgen Gudmundsen-Holmgreen

Varenr 54346

13 Juni 2018 19:54

Hammerslag16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK 3.000 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK

Vurdering 6000-8000 DKK

263153.000 DKK2018-06-13 17:12
 3.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms