54351. Jørgen Gudmundsen-Holmgreen: "Marianne", buste af en ung pige

Gips. Signeret på bagkanten Jørgen Gudmundsen-Holmgreen 1952. H. 51 cm.
Busten er lavet i flere materialer. I bronze var den udstillet på kunstnerens mindeudstilling, Kunstforeningen 1966, nr. 36

Proveniens: Kunstnerens efterkommer

Varenr 54351

13 Juni 2018 19:58

Hammerslag6.00 DKK7.00 DKK 1.200 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK

Vurdering 2000 DKK

263151.200 DKK2018-06-13 16:45
263131.100 DKK2018-06-13 14:57
191131.000 DKK2018-06-08 20:57
 1.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms