55448. Sæt på tre Louis XVI salonstole, de to med armlæn

Forgyldte stel med udskåret bladværk på armlæn, perlestaf på ryg, kannelerede ben med udskårne blade. Rødbrunt betræk.
Bredde 65, ryghøjde 95 cm

Afskalninger særligt på stolen uden armlæn, armstolene med slidt polstring i sæde.

,

Varenr 55448

13 Juni 2018 20:04

Vurdering 6000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms