56333. Chr. E. Hansen. Canada sofabænk lænestole og sofabord (4)

Stel af lakeret bøgetræ. Sofa L. 161 cm.
Sofabord med stel og fineret bordplade af lakeret egetræ. H. 56,5 L. 127,5 B. 54,5 cm. Brugsslitage.
Formgivet 1940. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 2252.

Varenr 56333

20 Juni 2018 19:49

Hammerslag22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK 1.700 DKK28.00 DKK29.00 DKK

Vurdering 1800 DKK

263621.700 DKKOnsdag 17:34
186571.600 DKKOnsdag 19:44
2801.200 DKKOnsdag 14:32
 900 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms