56046. Bruno Mathsson (1907-1988): "Pernilla" lænestol

Formbøjet bøg, sæde armlæn og nakkepude betrukket med kanvas, udført hos og stemplet Dux.
(læder gjorde defekte kanvas stof med brugsspor)

Varenr 56046

27 Juni 2018 19:35

Hammerslag3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK 800 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK

Vurdering 1500 DKK

22370800 DKK2018-06-20 21:04
 800 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms