56487. Wallander & Co. Stockholm: Et par taburetter i gustaviansk stil

Et par taburetter af hvidmalet og forgyldt træ med kannelerede ben og bladskæringer. Sæderne polstrede med blåt og hvidt stof. Etiketmærkede. 19. årh.s første halvdel.
B. 43, D. 36,5, H. 47 cm

Varenr 56487

27 Juni 2018 20:25

Hammerslag16.00 DKK17.00 DKK 2.600 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK

Vurdering 1500 DKK

56432.600 DKK2018-06-27 19:27
126492.400 DKK2018-06-27 19:16
222441.900 DKK2018-06-27 19:03
223701.500 DKK2018-06-26 22:28
235781.000 DKK2018-06-25 00:24
X3ETNC900 DKK2018-06-23 10:54
15582800 DKK2018-06-21 13:40
18657750 DKK2018-06-21 11:17
 700 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms