56489. Københavnerkommode af mahogni

Tre skuffer, lige front med kannelerede kvartsøjler. Udskårne firsidede fødder. Messinggreb og senere nøglebeslag. 19. årh. H. 79, B. 82, D. 52 cm

Alm. Brugsspor, to "tænder" i tandsnittet mangler.

Varenr 56489

27 Juni 2018 20:25

Hammerslag5.00 DKK6.00 DKK 3.400 DKK24.00 DKK25.00 DKK

Vurdering 4500 DKK

222443.400 DKK2018-06-27 20:22
56433.200 DKK2018-06-27 19:26
 2.200 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms