56492. Bronzemonteret syskrin af mahogni, 19. årh.

Syskrin af mahogni med indlagtlyst træ, løvefødder af metal samt ind- og udvendigt med rosetter, putti, mv af bronze, indvendigt spejl flankeret af søjler med bronzekapitalæer og kant med drejede sprosser og vaser af ben. Små rum samt i siden en skuffe. B. 34, D. 18,5, H. 15,5 cm

Brugsslitage, svindrevne i låg. Skuffe kan ikke åbnes. Knækket benknop og løs kapitæl medfølger

Varenr 56492

27 Juni 2018 20:26

Hammerslag20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK 1.100 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK

Vurdering 2000 DKK

JOAN1.100 DKK2018-06-27 20:24
BB23231.000 DKK2018-06-20 18:25
 1.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms