54962. Axel Skjeldborg (1895-1970): Kalve ved "Gammelværk", Saltholm

Olie på lærred, 97 x 117 cm. Sign. AS. Mærkat. Udstillet på Kammeraternes Udstilling i 1935 i Den Frie Udstilling. Købt på udstillingen

Varenr 54962

27 Juni 2018 20:32

Vurdering 1500 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms