56247. Alvar Aalto (1898-1976): Kvadratisk spisebord

Ben af forbøjet birketræ, bordplade fineret med ask. H. 71, 90 x 90 cm. Fremstillet hos Artek.
Brugsslitage /lakslitage på bordplade.

Varenr 56247

27 Juni 2018 19:46

Vurdering 1200 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms