Bestående af: underkop nr. 461, 11 kagetall. nr. 414, 11 frokosttall. nr. 1279, 10 middagstall. nr. 1504, 11 suppetall. nr. 415 - 2 stk med krakeleringer, ovalt fad nr. 298, ovalt fad nr. 399, sættebakke nr. 136, 2 sættebakker nr. 406, flødekande nr. 9493, sukkerskål m. låg nr. 456, lågskål nr. 404, kartoffelskål nr. 226, 2 smørnæb nr. 475, 6 æggebægre nr. 228, cremekop nr. 270, sauceskål nr. 9498, smørskål m. låg nr. 9519, ovalt fad nr. 324 - hårrevne, rund skål på fod nr. 407, smørasiet nr. 377 samt saltbøsse nr. 264.
Blandet I. og II. sort. Alle dele med brugsspor og delvis afslidt dekoration.