56449. Signeret gouache: Skibsportræt "Caroline af Holbæk", 1871

Signeret skibsportræet betegnet "Caroline af Holbæck Capt. J. Bugge" og utydeligt signeret samt dateret 1871. Lysmål 47 x 63 cm

Papir gulnet, enkelte lette folder i papir

Varenr 56449

4 Juli 2018 20:49

Hammerslag17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK 1.600 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK

Vurdering 2000 DKK

203291.600 DKK2018-07-04 19:29
209061.500 DKK2018-07-04 18:36
 1.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms