56503. P. Hertz m.fl.: Kaffeskeer, kagegafler mm. i æsker

Seks kaffeskeer med forgyldte laffer i æske stemplede, Hertz 1880 samt seks langskaftede teskeer med forgyldte laffer, også Hertz, 1896 og 12 kagegafler, sølv, "Rita". Desuden to saltkar
Samlet vægt 479 g

Saltkarrene mangler glasindsatser

Varenr 56503

4 Juli 2018 20:08

Hammerslag12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK 850 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK

Vurdering 1500 DKK

7503850 DKK2018-07-04 19:31
22597800 DKK2018-06-29 15:09
 800 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms