55446. En samling porcelænsfigurer, 19. årh.(10)

Porcelæn dekoreret i farver. Medfølgende forgyldte konsoller i rokokoform til nogle figurer. Stemplede kronet D m.fl.

Højde 9,5 - 14 cm, konsollerne 10 cm

Større og mindre afslag på flere figurer

Varenr 55446

11 Juli 2018 20:54

Vurdering 2500 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms