Et par bergerer/lænestole med fransk flet i ryg og sider, udskåret stel med claw and ball fod, udskæringer på sarg og ryg. Dybde 78, bredde 73, siddehøjde 28 cm
20. årh.s begyndelse
Trænger til nye hynder