Armstole med stel af mahogni, kanneleret sarg og buede forben, ryggen med sprosse udskåret i form af svaner. Mørkeblåt stribet betræk på sæderne. 19. årh. D. 58, b. 55, siddehøjde 49 cm
Alm. brugsslitage
21573 | 800 DKK | 2018-08-01 14:50 |
26460 | 750 DKK | 2018-08-01 14:44 |
68 | 600 DKK | 2018-07-31 07:18 |
400 DKK | Startpris |