56531. Taffelur, Giesé & Dollmann, 19. årh.

Delvis forgyldt bronze, topfigur i form af stående adelsmand. Værket signeret Giesé & Dollmann. H. 48, B. 35 cm

Pendul mangler. Auktionshuset garanterer ikke for værkets funktionalitet

Varenr 56531

1 August 2018 20:31

Hammerslag6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK 1.000 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK

Vurdering 2000 DKK

681.000 DKK2018-07-23 10:11
 1.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms