56531. Taffelur, Giesé & Dollmann, 19. årh.

Delvis forgyldt bronze, topfigur i form af stående adelsmand. Værket signeret Giesé & Dollmann. H. 48, B. 35 cm

Pendul mangler. Auktionshuset garanterer ikke for værkets funktionalitet

Varenr 56531

1 August 2018 20:31

Hammerslag15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK 1.000 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK

Vurdering 2000 DKK

681.000 DKK2018-07-23 10:11
 1.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms