56532. Et par femarmede kandelabre, 19. årh. (2)

Delvis forgyldte. Rigt ornamenteret base med guirlander, blomsterkranse mm, vaseformet stamme, fem lysarme med bladværk, den midterste lysarm med aftageligt ornament i form af "flamme".
H. 58, dia. 25 cm

Varenr 56532

1 August 2018 20:37

Hammerslag17.00 DKK18.00 DKK 1.500 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK

Vurdering 3000 DKK

231411.500 DKK2018-08-01 20:34
 1.500 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms