56532. Et par femarmede kandelabre, 19. årh. (2)

Delvis forgyldte. Rigt ornamenteret base med guirlander, blomsterkranse mm, vaseformet stamme, fem lysarme med bladværk, den midterste lysarm med aftageligt ornament i form af "flamme".
H. 58, dia. 25 cm

Varenr 56532

1 August 2018 20:37

Hammerslag26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK 1.500 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK

Vurdering 3000 DKK

231411.500 DKK2018-08-01 20:34
 1.500 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms