56353. Poul Henningsen 1894-1967. PH5 pendel

Skærme af hvidlakeret aluminiuml, Ø 50 cm. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med brugsspor, ridser.

Varenr 56353

1 August 2018 19:38

Hammerslag18.00 DKK19.00 DKK 750 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK

Vurdering 800 DKK

20118750 DKK2018-08-01 19:35
14610700 DKK2018-07-29 23:10
16058650 DKK2018-07-24 09:29
 400 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms