57037. Stor salon

Udført i bejdset eg og dekoreret med vikingemotiver.
Bord (126 x 85 x 76 cm), drejede snoede ben hvorimellem skabe under plade. Overdel rigt udsmykket (ene fod mangler). 4 højryggede stole med skæringer i form af ravne på kop. Stor sofabænk rigt dekoreret og med udskårne ugler på armlæn (B: 177 cm, H: 268 cm). Stort skab. Nederst med drejede snoede ben, skuffer og uglehoveder. Mellemstykke med 2 døre hvorunder skuffer. Top ligeledes tofløjet med blyindfattede ruder i døre (126 x 58 cm, H: 207 cm). Skrivebord med 3 skuffer og 2 sideskabe samt opsats med 2 skabe (143 x 71 cm, H: 160 cm). En stor højrygget armstol med ravne på kop. Lille anretterskab (60 x 46 x 78 vm). En hjørnestol samt stort rigt dekoreret standur (H. 230 cm)

Varenr 57037

15 August 2018 20:20

Hammerslag20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK 9.000 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK

Vurdering 12000 DKK

190459.000 DKK2018-08-15 20:13
223708.500 DKK2018-08-15 20:11
265727.500 DKK2018-08-15 08:50
 6.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms