Betegnet på udstillingsetiket verso "Fra terrassen paa Petricula ..."
Olie på lærred, sign. monogram CF 21. 53 x 67 cm
Trænger til rens.
Proveniens: Skibsreder Henrik Gether, herfra i familien.
18836 | 850 DKK | 2018-08-22 20:10 |
4532 | 800 DKK | 2018-08-21 13:15 |
700 DKK | Startpris |