Olie på lærred, opstillinger med blomset i vase, sign. IM. GERCKE, 35 x 26 (42,5 x 33,5) cm.
Olie på på pap, opstilling med blomster, sign. IM. GERCKE, 15 x 18 (19 x 22) cm.