57803. Marokansk rygebord af indlagt træ

Kantet rygebord rigt dekoreret med stjerner mm. af indlagt ben og lyst og mørkt træ, sargen udskåret og med drejede afslutninger. Dia. 83 cm, højde 76 cm.

Hjemtaget fra Marokko kort efter 2. verdenskrig

Pladen med mangler og brugsspor

Varenr 57803

29 August 2018 20:27

Hammerslag22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK 1.500 DKK25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK30.00 DKK

Vurdering 3000 DKK

190451.500 DKK2018-08-24 18:26
 1.500 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms