Stor figur af lertøj med lustreglasur forestillende "Europa" som kvinde på en tyr. Signeret L. Hjorth 602 og stemplet med hjort. H. 34, længde 39 cm.
Et horn med limet spids.
948 | 1.100 DKK | 2018-08-23 03:19 |
13090 | 1.000 DKK | 2018-08-29 14:59 |
800 DKK | Startpris |