55307. Pierre Alechinsky. Komposition.

Radering i farver. Sign. Alechinsky 120/300.
Lysmål: 61 x 44.

Proveniens: Hidrørende Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo.

Varenr 55307

5 September 2018 20:07

Hammerslag17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK 2.600 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK

Vurdering 2500 DKK
6% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2250 DKK

264252.600 DKK2018-09-05 20:04
41652.400 DKK2018-09-05 20:03
191132.200 DKK2018-09-05 14:21
182091.600 DKK2018-09-05 13:26
236871.400 DKK2018-08-28 16:57
 1.500 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms