Vedhæng af hvidguld med dråbeformet jade perle monteret i fatning med diamanter og smaragder, ustemplet, samt et par ørestikker med smaragder i oval diamantbesat fatning af 10k guld.
Vedhænget måler 5 x 2,3 cm, ørestikker h. 11 mm
En ørestikker mangler lås