55782. Vedhæng og ørestikker med smaragder og diamanter

Vedhæng af hvidguld med dråbeformet jade perle monteret i fatning med diamanter og smaragder, ustemplet, samt et par ørestikker med smaragder i oval diamantbesat fatning af 10k guld.
Vedhænget måler 5 x 2,3 cm, ørestikker h. 11 mm

En ørestikker mangler lås

Varenr 55782

5 September 2018 21:11

Vurdering 2500 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms