Herre iført sort jakke og skjorte samt med urkæde af guld, siddende med en arm på ryglænet af en mahogni stol samt kvinde iført blå kjole med kniplingskrave og -manchetter, øreringe, broche og ringe af guld, på hovedet kyse.
Olie på lærred, begge sign. Fiebig 1847. 40 x 30 cm
Begge malerier med mindre reparation, krakeleringer, mærker efter blændrammen. Samtidige rammer
11648 | 3.800 DKK | 2018-11-30 12:53 |
X3ETNC | 3.600 DKK | 2018-12-05 09:30 |
3.400 DKK | Startpris |