114. Jørgen Dahl (1825-1890): Marine -"Ørnen" af Assens

Capt. A. Torp. 62 x 89 cm, sign. J. Dahl 1877. Olie på lærred. (reparation 22 cm fra top højre side)

Varenr 58899

13 December 2018 17:00

Vurdering 8000-10000 DKK

Kvalitetsauktion 282,