118. Janus la Cour (1837-1909): Strandparti ved Aarhusbugten

Olie på lærred, 44,5 x 60 cm. På blændramme: Janus la Cour 227-9-09 samt mærkat Tollgæslan F016 Reykjavik. Sign. 27-9-04 J. la Cour

Varenr 58763

13 December 2018 17:00

Vurdering 30000 DKK

Kvalitetsauktion 282,