40. Mogens Hertz (1909-1999): Udsigt over Gudhjem med havet i baggrunden, Bornholm

Olie på lærred. Sign. Mogens Hertz. 44 x 69 cm.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 577, kat. nr. 231. Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo

Varenr 55511

13 December 2018 17:00

Hammerslag14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK 4.200 DKK28.00 DKK29.00 DKK30.00 DKK

Vurdering 4000 DKK
6% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2250 DKK

273043.000 DKK2018-12-12 13:22
 3.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 282,