42. Olaf Rude (1886-1957): Parti fra Bornholm

Olie på lærred, mark med gæs og Allinge Sygehus i baggrunden, sign. Olaf Rude. 73 x 100 (92,5 x 119,5) cm.

Varenr 60921

13 December 2018 17:00

Vurdering 15000 DKK

Kvalitetsauktion 282,