44. William Scharff (1886-1959): Siddende barn, forstudie

Gouache på masonit. Sign. William Scharff 1939. Lysmål: 93 x 64.
Proveniens: Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo

Varenr 55310

13 December 2018 17:00

Hammerslag15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK 3.400 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK

Vurdering 3000-4000 DKK
6% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2250 DKK

186572.600 DKK2018-12-03 17:28
227252.400 DKK2018-11-29 10:20
 2.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 282,