Figur af porcelæn forestillende Maria og Jesusbarnet, flankeret af porcelænsvaser med forgyldt blomsterguirlande af stof. Figurens højde 30 cm
Monteret på sokkel af træ og under glaskuppel. 20. årh. Samlet mål h. 60, b. 46 cm