58933. Bogværk, Patric O'Brian "Situationister i kunsten", og Jørgen Nash (1920-2004), Collage, Situationistisk Internationale samt bogen "I denne transistorsommer eller dagen H"(3)

Bogværket "Situationister i Konsten" om Carl Magnus, Jørgen Nash m.fl. samt Jørgen Nash, collage monteret på pap "Multikonst förslag til litografi med tryck. Kan tryckas hos Ahlheim (?) i Malmø" og stemplet jørgen nash drakabygget. 34 x 34 cm, bogværk "I denne transistorsommer eller dagen H" Se-digte udgivet på Bauhaus Situationiste 1967 (løs i ryg)

Varenr 58933

26 September 2018 20:15

Vurdering 1800 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms