Champagnefarvet urskive med gyldne visere, arabertal og streginddeling samt separat sekundviser. Mekanisk værk med manuelt optræk. Ø 35 mm. Monteret med uoriginal flemrem af forgyldt stål. Fremstår med slitage ved horn.