58106. Søren Kongstrand m.fl.: Vaser (3)

Vase med sort krakeleret glasur, sign. monogram Søren Kongstrand (flere brændingsfejl og kraftig reparation ved hals). Aflang vase med hanke, stentøj, sign. Wallakar. Cylindrisk vase med abstrakt dekoration i relief, Jørgen Mogensen. H: 13-26 cm

Varenr 58106

26 September 2018 20:02

Hammerslag5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK 700 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK

Vurdering 1200 DKK

MULLE700 DKK2018-09-19 17:08
7995650 DKK2018-09-22 09:00
 600 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms