Vase med sort krakeleret glasur, sign. monogram Søren Kongstrand (flere brændingsfejl og kraftig reparation ved hals). Aflang vase med hanke, stentøj, sign. Wallakar. Cylindrisk vase med abstrakt dekoration i relief, Jørgen Mogensen. H: 13-26 cm
MULLE | 700 DKK | 2018-09-19 17:08 |
7995 | 650 DKK | 2018-09-22 09:00 |
600 DKK | Startpris |