55452. Oluf Høst (1884-1966) "Shipper Whisky".

Tusch, bly og vandfarve. Sign. OH. Bladstørrelse 27 x 21. Ca. 1959.
Proveniens: Tidligere BR auktion 551, kat. nr. 291.

Varenr 55452

3 Oktober 2018 20:34

Hammerslag3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK 3.800 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK

Vurdering 3000 DKK
6% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2250 DKK

185153.800 DKK2018-10-03 20:31
21143.600 DKK2018-10-03 20:32
242293.200 DKK2018-10-03 20:30
149372.000 DKK2018-10-03 17:10
210241.600 DKK2018-10-03 08:53
236871.400 DKK2018-09-25 21:20
 1.500 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms