Firsidet krukke med grønbrun harepelsglasur, sign. PL-S Palshus 11328 samt en flad skål med rød glasur med brun kant, frugtmotiv i midten, sign. CO B&G 466, 20. årh.s midte. Krukke h. 6,5. skål dia. 21 cm