58980. Per Linnemann-Schmidt, Palshus samt Bing & Grøndahl: Krukke og skål

Firsidet krukke med grønbrun harepelsglasur, sign. PL-S Palshus 11328 samt en flad skål med rød glasur med brun kant, frugtmotiv i midten, sign. CO B&G 466, 20. årh.s midte. Krukke h. 6,5. skål dia. 21 cm

Varenr 58980

10 Oktober 2018 20:02

Hammerslag18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK 600 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK

Vurdering 1200 DKK

26791600 DKK2018-10-05 00:55
 600 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms