Rigt dekoreret skrivebord af mahogni med cabriole ben med udskæringer, tre skuffer i sargen. Overdel med to døre med glas samt åbne hylder. Drejede søjler og sprosser, kannelerede søjler samt udskæringer. 19. årh.s anden halvdel.
B. 137, D. 69, højde til pladen 81 cm, samlet højde 175 cm
OBS: Et bagben løst, kræver reparation, skade på gallerikant, en liste løs. Brugsspor på pladen.
19045 | 3.400 DKK | 2018-10-10 20:14 |
24443 | 3.200 DKK | 2018-10-10 16:33 |
26496 | 2.800 DKK | 2018-10-09 15:46 |
22612 | 1.600 DKK | 2018-10-04 16:39 |
26714 | 800 DKK | 2018-10-03 19:13 |
750 DKK | Startpris |