59256. Skrivebord af mahogni med skabsoverdel, 19. årh.

Rigt dekoreret skrivebord af mahogni med cabriole ben med udskæringer, tre skuffer i sargen. Overdel med to døre med glas samt åbne hylder. Drejede søjler og sprosser, kannelerede søjler samt udskæringer. 19. årh.s anden halvdel.
B. 137, D. 69, højde til pladen 81 cm, samlet højde 175 cm

OBS: Et bagben løst, kræver reparation, skade på gallerikant, en liste løs. Brugsspor på pladen.

Varenr 59256

10 Oktober 2018 20:16

Hammerslag22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK 3.400 DKK28.00 DKK29.00 DKK

Vurdering 1500 DKK

190453.400 DKK2018-10-10 20:14
244433.200 DKK2018-10-10 16:33
264962.800 DKK2018-10-09 15:46
226121.600 DKK2018-10-04 16:39
26714800 DKK2018-10-03 19:13
 750 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms