56184. Prismelysekrone med stel af forsølvet metal,

behængt med prismer i niveauer, fatninger til fire lys. H. ca. 25, diam ca. 42.
Proveniens: Hidrørende Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo

Enkelte manglende prismer. Ophæng til nederste krans mangler

Varenr 56184

Auktionen er lukket!
10 Oktober 2018 20:25

Hammerslag21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK 1.300 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK

Vurdering 1500-2000 DKK

Budgivning

184521.300 DKK2018-10-10 20:22
190751.200 DKK2018-10-10 20:23
186651.000 DKK2018-10-10 20:21
19045600 DKK2018-10-10 20:13
22612500 DKK2018-10-10 19:54
 400 DKK Startpris

Netauktion

Afsluttet

Afgifter

Købsprovision 25% Inkl. moms
Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms

Betaling

Husk der kan betales med kreditkort/dankort direkte på vores hjemmeside ved at logge ind på ”mine sider” med kundenummer og adgangskode.