med rød bund med gentagelsesmønster omkranset af friser. 20. årh.s begyndelse. 87 x 160.
Proveniens: Hidrørende Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo
Husk der kan betales med kreditkort/dankort direkte på vores hjemmeside ved at logge ind på ”mine sider” med kundenummer og adgangskode.