59360. Poul Henningsen (1894-1967): PH 4/3 bordlampe

Stamme af forkromet metal, skærme af hvidlakeret aluminium. H. 55, Ø 45 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med brugsslitage, ridser og mærker samt let skævhed på top.

Varenr 59360

17 Oktober 2018 19:34

Hammerslag7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK 1.500 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK

Vurdering 1500 DKK

186651.500 DKKOnsdag 19:25
217381.400 DKKMandag 16:34
20118950 DKKTirsdag 22:06
23730850 DKKMandag 01:03
26554800 DKK2018-10-14 17:14
 700 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms