59360. Poul Henningsen (1894-1967): PH 4/3 bordlampe

Stamme af forkromet metal, skærme af hvidlakeret aluminium. H. 55, Ø 45 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med brugsslitage, ridser og mærker samt let skævhed på top.

Varenr 59360

17 Oktober 2018 19:34

Hammerslag25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK 1.500 DKK25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK

Vurdering 1500 DKK

186651.500 DKK2018-10-17 19:25
217381.400 DKK2018-10-15 16:34
20118950 DKK2018-10-16 22:06
23730850 DKK2018-10-15 01:03
26554800 DKK2018-10-14 17:14
 700 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms