Fritstående sofa/daybed med stel af mahogni, buede endestykker med udskårne drejede sprosser foroven. Fritstående, men kan stilles med puder i ryg mod en væg. Længde 200, indvendigt mål 165, bredde 87 cm
Skal monteres i samlinger med beslag
Brugsspor, finerskader