59608. Niels Vinding Dorph (1862-1931): Portræt af kvinde

Portræt af kvinde stående og iført hvid kjole med broderet bælte, sort kåbe og guldkæde samt hat med strudsefjer, bagrunden et grønt landskab. Olie på lærred. Sign. N.V. Dorph 1913. 114 x 77 cm

Varenr 59608

17 Oktober 2018 20:54

Hammerslag7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK 3.000 DKK19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK

Vurdering 6000-8000 DKK

45323.000 DKK2018-10-17 11:44
 3.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms