I fronten tre skuffer. H. 77 B. 100 D. 54,5 cm. Brugsspor, ridser på bordoplade.
Armstol af lakeret bøgetræ, sæde med manglende/defekt fransk rørflet. H. 90 B. 53 Sh. 45 cm.