Organisk formet skål og vase, skålen indvendigt glaseret, vasen delvis glaseret indvendigt og udvendigt med flydeglasur i blår, brune og sorte farver. Skålen sign. Kirsten …. Denmark, vasen signeret med monogram. Dia. 37, H. 40 cm